اخبار فرهنگی

مراسم عزاداری بمناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها امروز بعداز نماز ظهر و عصر در مسجد امام علی عیه السلام پردیس با مداحی مادحین اهل بیت برگزار شد.
کرسی تلاوت مجلسی این هفته در روز یکشنبه 15 مهرماه 97 باحضورآقاي محمدحسين بهمن دانشجو و قاري ممتاز پرديس برگزار شد.
کرسی تلاوت مجلسی قرآن کریم با قرائت استاد عبدالصمد مرزوقی از عراق در روز یکشنبه 8 مهرماه 97 در مسجد امام علی علیه السلام پردیس با حضور اساتید ، دانشجویان و همکاران این پردیس برگزار شد.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در مشهد، گفت: ما همه تشکل‌های دانشجویی را تشکل انقلابی می‌دانیم و از نظر ما هر تشکلی که دلش برای اعتلای نام ایران و دفاع از کشور با تمام دارایی‌هایش می‌تپد، یک تشکل انقلابی است.حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی افزود: تشکل‌هایی که شعارهای انقلاب اسلامی را به دست می‌گیرند و با شعارهای انقلاب پیش می‌روند و به دنبال مطالبات رهبری هستند، قطعا وظایف دانشجویی خود را به درستی انجام می‌دهند و ما وظیفه خودمان می‌دانیم که از این تشکل‌ها در تمام ابعاد حمایت کنیم.رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: انتظار ما از مدیران دانشگاه‌ها این است که با توجه به رسالتشان که پیش برد آرمان‌های انقلاب اسلامی است، با دانشجویان تشکل‌های انقلابی همکاری‌های لازم را انجام دهند.وی در مورد همکاری نهاد رهبری و تشکل‌های دانشجویی گفت: از تشکل‌های دانشجویی برای پیشبرد اهداف نهاد رهبری در دانشگاه‌ها کمک می‌گیریم.حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی افزود: احساس ما این است که دانشجویان، قالب بخش آرمان‌خواه و مطالبه‌گر جریان عمومی کشور را تشکیل می‌دهند و در دانشگاه‌ها این تشکل‌های دانشجویی هستند که پیگیر این موضوع هستند.رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها پیرامون روحیه آرمان‌خواهی دانشجویان اظهار داشت: شاید برخی از مدیران دانشگاهی در بیان مطالبات محدودیت‌هایی داشته باشند، اما تشکل‌های دانشجویی به خاطر اینکه به هیچ جریان و تفکری تعلق خاطر ندارند، در بیان مطالبات صریح‌تر هستند.وی در خصوص حمایت از تشکل‌های دانشجویی گفت: نهاد رهبری، تشکل‌های دانشجویی را در بحث‌های آموزشی، اردوهای علمی و دعوت از مسئولین برای حضور در دانشگاه‌ها همراهی و حمایت می‌کند.حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی بیان کرد: نهاد رهبری در دانشگاه‌ها باید تسهیل کننده فعالیت جریان انقلابی باشد و به تعبیر مقام معظم رهبری باید نهاد رهبری حضور روحانی اصیل…
جدیدترین محصول مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان منتشر شد این بسته آموزشی با هدف کلی ارتقاء سطح مهارت دانشگاهیان نسبت به مهارت‌های زیست جمعی دانشجو خواهد بود. از آنجا که دانشجو به عنوان قشر تحصیل کرده و تاثیر گذار جامعه مطرح است؛ آموزش مهارت زیست اجتماعی برای برقراری ارتباطی موثر و سازنده یک امر ضروری است. با این رویکرد مرکز مجازی دانشگاهیان اقدام به ارائه درس چند رسانه با عنوان : «دانشجو و مهارت‌های زیست اجتماعی» نموده است.این بسته آموزشی شامل مهارت‌های اجتماعی(۳ جلسه)، ارتباط با همسالان(۲جلسه)،سوء استفاده عاطفی(۲جلسه) و ارتباط با خانواده(۲جلسه) می‌باشد.هدف کلی درس، ارتقاء سطح مهارت دانشگاهیان نسبت به مهارت های زیست جمعی دانشجو خواهد بود. از اهداف فرعی درس می توان به آشنایی با اصول مهارت‌های اجتماعی بهتر،مهارت‌های برقراری ارتباط، ارتباط با همسالان و ارتباط با خانواده اشاره کرد. از دیگر اهداف این درس شناخت مهارت‌های پیشگیری از سوء استفاده عاطفی است که در محتواهای درس لحاظ شده است.در معرفی این درس آمده است: يكی از مهم‌ترين ويژگی های زندگی دانشجويی افزايش ارتباط و روابط اجتماعی است. اگر چه در گذشته نيز ارتباط اجتماعی داشــته ولی در دانشگاه و روابط اجتماعی مربوط به امور ديگری است. دانشجو مجبور است با افرادی از گوشه و كنار كشور آشنا شود. شايد تابه حال دوستانی از شهرهای ديگر نداشته ولی حالا دوستان زيادی از شهرها و حتی كشورهای ديگر پیدا کرده است. از سوی ديگر، زندگی دانشجويی باعث می‌شود كه دائم برای خريد كتاب، انجام كارهای عملی، كاروزی ها و كارآموزی ها و... به مكان های مختلف رفته و با افراد مختلفی آشنا شويد. رفت و آمد از خانه به دانشگاه و ارتباط هايی كه در طی اين مسافرت ها شكل می‌گيرد نيز دامنه روابط اجتماعی را وسعت می‌دهد.از سوی ديگر، شركت در انجمن‌ها و برنامه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، هنری و... نيز راه ديگری برای ارتباط اجتماعی دانشجوست. نكته مهم…
برگزاری مراسم پر فیض زیارت عاشورا و سفره احسان اباعبدالله الحسین هر صبح در دهه اول محرم
کانون شهدای بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به مناسبت هفته دفاع مقدس، برنامه ای را جهت پاسداشت شهدای هشت سال دفاع مقدس برگزار نمود در ادامه تصاویر مربوط به این برنامه را مشاهده می نمایید.

تماس با ما

  • کرج، بلوار امام زاده حسن ، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران
  • تلفن تماس: 02632818706
  • فکس: 02632818708
  • ایمیل : info@nahadutcan.ir
  • انتقادات و پیشنهادات

درباره ما

نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها حسب عنايت و دستور حضرت آيت‌الله خامنه‌اي (مدظله‌ العالي) با هدفي متعالي و در راستاي ايجاد دانشگاه مؤمن و متعبد به هدايت الهي و در راستاي تبيين ارزشهاي اسلامي و تعميق آگاهيهاي ديني و اعتقادي دانشجويان و دانشگاهيان و بر اساس مصوبة نهايي اسفندماه سال 1372 شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر ايجاد سازماني جديد براي تحقق منويات معظم‌ له، بر اساس اهداف و وظايف معين تشكيل گرديد كه در كلية دانشگاهها و مراكز آموزش عالي به انجام وظايف مصرح در اساسنامه مي‌پردازد.