اخبار پردیس و دانشکده

کاروان پیاده روی اربعین دانشگاه تهران در تاریخ 17 مهرماه 1398 ساعت 4 بعدازظهر با بدرقه جمعی از مسئولین و دانشجویان از محل مسجد امام علی (ع) پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به سمت مرز مهران حرکت کرد. در این سفر 190 نفر متشکل از دانشجویان، کارمندان و اساتید دانشگاه تهران شرکت کردند. زائران قبل از مسیر پیاده روی نجف کربلا؛ طبق برنامه ریزی که قبلا شده بود به شهر های زیارتی حله, کاظمین و سامرا نیز رفتند. همچنین در کربلا به مدت دو شب در مکانی که برای استراحت زائران در نظر گرفته شده بود اسکان داشتند. 
امروز پنجشنبه چهارم مهر ماه جلسه پنجم هماهنگی کاروان پیاده روی اربعین و موکب بین المللی دانشگاه تهران در دفتر معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد .
دوشنبه, 01 مهر 1398 07:34

سخنرانی مراسم نودانشجویان

حجت الاسلام والمسلمین مهدی هدایتی معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی سخنرانی خود را با تبریک هفته دفاع مقدس به نودانشجویان و خانواده آنها شروع کردندایشان در ابتدا به تقدس علم اشاره نموده و اینکه علم بدون عقل، مقدس نیست؛ زمانی علم مقدس است که در کنار عقل باشد.حجت الاسلام والمسلمون مهدی هدایتی در ادامه به نودانشجویان گفتند: اگر میخواهید موفق باشید ابتدا رسالت خود را پیدا کنید، همچنین سعی کنید در جامعه اثر اجتماعی داشته باشید و ببینید رشته ای که انتخاب کردید کجا در جامعه موثر است.ایشان در ادامه افزود: به شما نودانشجویان توصیه میکنم بعد از درس فعالیت های فوق برنامه داشته باشید و در تشکل های دانشجویی فعال باشید؛ فقط این نباشد که بیایید دانشگاه درس بخوانید و بروید. این فعالیت های فوق برنامه باعث کسب مهارت، استقلال و قدرت تفکر می شود.در ادامه سخنان خود به نودانشجویان فرمودند: مشاوره در دانشگاه را جدی بگیرید و هر کجا احساس کردید که نمی توانید تصمیم بگیرید به مرکز مشاوره دانشگاه مراجعه کنید.یکی از عوامل موفقیت در درس تمرکز می باشد و یکی از مواردی که تمرکز شما را به هم می زند این است که احساساتتان را نتوانید مدیریت کنید.معاون نهاد در پایان به نودانشجویان توصیه کردند که موفق های رشته خود را پیدا کنند، که البته اساتید آنها در پردیس موفق ترین اساتید در بخش کشاورزی و منابع طبیعی هستند، و با این اساتید ارتباط بگیرند.
حجت الاسلام والمسلمین مهدی هدایتی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در ابتدا ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، پیروزی و موفقیت نو دانشجویان را به والدین آنها تبریک گفتند؛ایشان ضمن تاکید بر نقش خانواده به عنوان مهمترین نهاد تربیتی، بر ضرورت ارتباط خانواده دانشجویان با دانشگاه تاکید کردند.معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه تربیت را در کنار علم آموزی امری ضروری دانستند و از خانواده دانشجویان خواستند تا با ارتباط مستمر و نظارت بر وضعیت تحصیلی و تربیتی فرزندانشان برای رشد و اعتلای علمی و معنوی دانشجویان بکوشند.حجت الاسلام والمسلمین مهدی هدایتی در پایان به برخی آسیب های دوران دانشجویی اشاره نموده و راهکار هایی برای جلوگیری از برخی آسیب ها به خانواده ها ارائه نمودند.
حجة الاسلام و المسلمین حاج آقای کرمی با حضور در پردیس و پس از جلسات با اساتید در بین نماز ظهر و عصر به سخنرانی پرداخته و نمازگذاران را به خدمت هر چه بیشتر به زوار در اربعین حسینی دعوت نمودند.
دوشنبه, 25 شهریور 1398 05:57

آغاز ثبت نام سفر اربعین

بسم الله الرحمن الرحیم امام باقر علیه السلام: لو یعلم النّاس ما فی زیارة قبر الحسین (علیه السلام) من الفضل، لماتوا شوقا اگر مردم می‌دانستند که چه فضیلتی در زیارت مرقد امام حسین (علیه السلام) است از شوق زیارت می‌مردند. با نظر و لطف و کرم امام حسین (علیه السلام) توفیق زیارت اربعین در قالب کاروان هیئت فاطمه الزهرا سلام الله علیها از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی خواهیم داشت. :لطفاً قبل از ثبت نام به نکات ذیل دقت فرمائید: این کاروان زیارتی دانشگاهی ویژه برادران (اساتید و دانشجویان و کارکنان) پردیس می‌باشد که به مدت ۱۰ روز از روز چهارشنبه مورخ1398/06/17 ساعت ۱۴ عصر برگزار می‌گردد.(این تاریخ با احتساب کمترین میزان غیبت و مرخصی برای دانشجویان اساتید و کارکنان محترم در نظر گرفته شده است) *حداقل هزینه هر نفر نه میلیون ریال (/‏۰۰۰/‏۰۰۰/‏۹ ریال) معادل نهصد هزار تومان می‌باشد، که توسط اعضای کاروان (اساتید و کارکنان) پرداخت می‌گردد. این هزینه بدون احتساب مخارج اقامت و تغذیه می‌باشد، که این مهم در ایام زیارتی اربعین که با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته و برکت نذورات امام حسین (علیه السلام) منظور نمی‌گردد. * این دفتر هیچ گونه مسولیتی در قبال غیبت آموزشی دانشجویان ندارد و اساتید و همکاران محترم حتماً باید از مرخصی استفاده نمایند. * آخرین مهلت پیش ثبت نام ۳۰/‏۰۷/‏۹۸ می‌باشد. جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سامانه اینترنتی https://www.arbaeinut.ir مراجعه فرمائید.
چهارشنبه, 20 شهریور 1398 13:09

مراسم عزاداری عاشورا

مراسم عزاداری عاشورای حسینی با حضور جمعی از دانشجویان، کارکنان و اساتید محترم پردیس برگزار شد و دسته عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی علیه السلام از محل مسجد امام علی علیه السلام حرکت کرد اجرکم عندالله 
دوشنبه, 11 شهریور 1398 04:20

سخنرانی دهه اول محرم

مراسم سخنرانی دهه اول محرم بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد امام علی علیه السلام پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرج برگزار میشود . سخنران :حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای هدایتی از تمام دانشجویان ,همکاران و اساتید محترم دعوت به عمل می آید.
دومین دوره دانش افزایی اساتید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی با موضوع غرب شناسی با تدریس جناب آقای دکتر محمد رجبی دوانی توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سالن شورای دانشکده منابع طبیعی آغاز شد.این دوره به مدت ۲۰ ساعت تا ساعت ۱۳ روز چهار شنبه ۲۹ خرداد ادامه خواهد داشت.در شروع دوره حجت الاسلام هدایتی معاونت نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان به تبیین اهداف برگزاری این دوره پرداختند و بر موضوع هم اندیشی و تبادل نظر در فضای منطقی و صمیمی در بین اساتید تاکید نمودند.مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه عبارتند از: آشنایی با تعریف مفاهیم غرب در عصر حاضر اعم از غرب جغرافیایی، غرب سیاسی و غرب فکری و فرهنگی و اشاره به مفهوم غرب زدگی بر اساس برخی نظریات که همان گرایش به روحیات منفی درونی را به عنوان غرب زدگی معرفی می‌نمایند.- روند پیدایش، توسعه و افول مفاهیم و رفتارهای غرب گرایانه متکی بر تفکرات برخاسته از یونان قدیم و تداوم تغییرو تکامل آن تا عصر حاضر.

تماس با ما

  • کرج، بلوار امام زاده حسن ، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران
  • تلفن تماس: 02632818706
  • فکس: 02632818708
  • ایمیل : info@nahadutcan.ir
  • انتقادات و پیشنهادات

درباره ما

نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها حسب عنايت و دستور حضرت آيت‌الله خامنه‌اي (مدظله‌ العالي) با هدفي متعالي و در راستاي ايجاد دانشگاه مؤمن و متعبد به هدايت الهي و در راستاي تبيين ارزشهاي اسلامي و تعميق آگاهيهاي ديني و اعتقادي دانشجويان و دانشگاهيان و بر اساس مصوبة نهايي اسفندماه سال 1372 شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر ايجاد سازماني جديد براي تحقق منويات معظم‌ له، بر اساس اهداف و وظايف معين تشكيل گرديد كه در كلية دانشگاهها و مراكز آموزش عالي به انجام وظايف مصرح در اساسنامه مي‌پردازد.