سه شنبه, 28 خرداد 1398 09:52

دومین دوره دانش افزایی اساتید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی با موضوع غرب شناسی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رأی‌ها)

دومین دوره دانش افزایی اساتید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی با موضوع غرب شناسی با تدریس جناب آقای دکتر محمد رجبی دوانی توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سالن شورای دانشکده منابع طبیعی آغاز شد.
این دوره به مدت ۲۰ ساعت تا ساعت ۱۳ روز چهار شنبه ۲۹ خرداد ادامه خواهد داشت.
در شروع دوره حجت الاسلام هدایتی معاونت نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان به تبیین اهداف برگزاری این دوره پرداختند و بر موضوع هم اندیشی و تبادل نظر در فضای منطقی و صمیمی در بین اساتید تاکید نمودند.
مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه عبارتند از: آشنایی با تعریف مفاهیم غرب در عصر حاضر اعم از غرب جغرافیایی، غرب سیاسی و غرب فکری و فرهنگی و اشاره به مفهوم غرب زدگی بر اساس برخی نظریات که همان گرایش به روحیات منفی درونی را به عنوان غرب زدگی معرفی می‌نمایند.
- روند پیدایش، توسعه و افول مفاهیم و رفتارهای غرب گرایانه متکی بر تفکرات برخاسته از یونان قدیم و تداوم تغییرو تکامل آن تا عصر حاضر.

 

بازدید 267 بار

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

تماس با ما

  • کرج، بلوار امام زاده حسن ، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران
  • تلفن تماس: 02632818706
  • فکس: 02632818708
  • ایمیل : info@nahadutcan.ir
  • انتقادات و پیشنهادات

درباره ما

نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها حسب عنايت و دستور حضرت آيت‌الله خامنه‌اي (مدظله‌ العالي) با هدفي متعالي و در راستاي ايجاد دانشگاه مؤمن و متعبد به هدايت الهي و در راستاي تبيين ارزشهاي اسلامي و تعميق آگاهيهاي ديني و اعتقادي دانشجويان و دانشگاهيان و بر اساس مصوبة نهايي اسفندماه سال 1372 شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر ايجاد سازماني جديد براي تحقق منويات معظم‌ له، بر اساس اهداف و وظايف معين تشكيل گرديد كه در كلية دانشگاهها و مراكز آموزش عالي به انجام وظايف مصرح در اساسنامه مي‌پردازد.