مصاحبه حجت‌الاسلام هدایتی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با خبرگزاری فارس

1399/07/19
1432 بار

خبرگزاری فارس:
اربعین بزرگترین تجمع جهان در طول تاریخ بشریت را رقم زده است.

حجت‌الاسلام هدایتی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ گفت: اربعین سید شهدا علیه السلام سالهاست دیگر فقط یک مراسم آئینی و برنامه کوچک مذهبی نیست بلکه به یک جریان عظیم تاریخی تبدیل شده که بزرگترین تجمع جهان را در طول تاریخ بشریت رقم زده است.

وی افزود: به لطف خدا و عنایت سیدالشهدا علیه السلام آثار و برکات فراوانی در ایام اربعین و پیاده روی اربعین شاهد هستیم که مهمترین آن قدم برداشتن در مسیر همان هدفی است که مقام معظم رهبری مکرر و خصوصاً در بیانیه گام دوم با عنوان تمدن نوین اسلامی بر آن تاکید کردند.

حجت الاسلام هدایتی اضافه کرد: وقتی که یک فرهنگی جلوه اجتماعی و فراگیر پیدا بکند اولین قدم و زمینه سازی برای ایجاد یک تمدن نوین اسلامیست و امروز اربعین یک مراسم آئین ملی مردم عراق نیست و از همه ملیت‌ها، قومیت‌ها با هر زبان و گویش فکر سیاسی در این جریان حضور دارند و این فراگیری اجتماعی همراه با فضائل اخلاقی و مقدسات است.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران تاکید کرد: جلوه‌های ایثار و محبت و همدلی، وحدت و ناب‌ترین جلوه‌های زندگی مومنانه در این مسیر پیاده‌روی اربعین مشاهده می‌شود؛ پس شاید مهمترین تفاوت این پیاده روی با پیاده روی های دیگر همین است که این پیاده روی اربعین انتهای مسیرش یک مرکز قدسی بوده و آن حرم سید الشهدا علیه السلام است.

وی گفت: نتیجه این حرکت قطعاً یک همگرایی در جهان اسلام خواهد بود که همان تمدن نوین اسلامی است که انتظار می رود به آثار تربیتی و روحی، معنوی آن اشاره کنیم.

حجت الاسلام هدایتی اظهار داشت: زمینه سازی برای حکومت امام عصر علیه السلام، اعلام نصرت تجدید عهد پیمان و میثاق با وجود مقدس امام زمان علیه السلام و تقویت روحیه مقاومت و جبهه حق از آثار و برکات دیگر این آئین و پیاده روی اربعین است و امیدواریم روزی که انشاالله در معیت همراهی امام زمان در این آئین عظیم شرکت بکنیم .

#پویش #پویش_به_تو_از_دور_سلام #پردیس_کشاورزی_منابع_طبیعی #کتابخوانی #حسینی #محرم #نهاد_رهبری #دانشجو #دانشجویان #دانشگاهیان #کتاب #اربعین #روضه
#سینه_زنی
#مسجد_امام_علی
#فراق_اربعین
#فراق_سردار
#کیف_اصبر_علی_فراقک
#کربلا
#زیارت_از_دور
#دلتنگی
#موکب_دانشگاه_تهران
#شهدا
#ما_ملت_امام_حسینیم

ارسال یک نظر